TĚLO CHCE VÍC, NEŽ JEN ZDRAVÍ.

Víte,

Být zdraví, pohybliví a tak nějak fungující, to by měla být NORMA, ve které bychom se měli snažit žít den co den.
Naše nároky na tělo a ZDRAVÍ jsou často EXTRÉMNĚ malé a laťku máme nastavenou proklatě nízko, stačí často jen přežít další den a ne ho žít a užít!
Když se tato mentalita změní a my se tak přestaneme bát bolesti a zranění, protože tělu dáváme co potřebuje, otevře se nová, pro mnohé nepoznaná životní kapitola. Kapitola výkonu, kapitola překonávání hranic a objevování faktu, že limity lidského těla jsou mnohem výš, než si uvědomujeme.
Zranění můžou přijít, je to skoro nevyhnutelné, ať jsou malá nebo větší. To s užíváním těla jde ruku v ruce. Ale mít z nich celoživotní strach a tak nikdy nezjistit, čeho všeho je tělo schopné, to je NESMÍRNÁ škoda.
Převzít zodpovědnost sám/sama za sebe je to nejmenší a nejlehčí, co může člověk udělat.

Čas od času se objeví komentář vyjadřující obavy o má kolena, záda, ramena…hlavu. 🙂 Děkuji Vám za to, ale není to třeba.
Svému tělu VĚŘÍM a poslouchám ho. Starám se o něj, protože mě NIC JINÉHO ani NIKDO JINÝ do životního finiše nedotáhne. Na oplátku mi umožňuje dělat to, co miluju. Bezbolestně a s neuvěřitelnou vděčností, že tomu tak je.
Moje laťka je vysoko a myslím, že by to tak z hlediska zdraví mělo být u nás všech.
Nechci doma jen stabilizovat a mobilizovat a dýchat a být zdravý se založenýma rukama. MNĚ to přijde hrozně málo.
Chci to, co mi mé zdraví umožní!
Co se má stát, to se stane. Když přijde bolest, zranění, tak zjistím, kde byla chyba a naučím se o ní co nejvíc. Bolest je učitel. Záleží jestli si napíšeme poznámky a u testu budeme excelovat, nebo z pomyslné školy zdraví vyletíme s kulí a těkavou nejistotou, že to nějak “dokopeme”.

Otázka zní:
Věříte svému tělu?
Ne? Proč? Něco Vás bolí? Jste unavení? “Nemáte” na to? PROČ?
Zvedněte laťku!
Věřte mi : Tělo chce dělat víc, než „jen“ přežívat.
350+ kloubů. 600+ svalů. V JEDNOM těle!! Zvažte ten potenciál!