Poporodní kurzy JARO – PŘED/PO

V pátek 22.6. byly oficiálně ukončeny jarní turnusy zdravotních poporodních kurzů a opět jsem se společně s účastnicemi dočkal krásných výsledků.
Co je na kurzech skvělé je to, že je nelze obalamutit. Zlepšení se dá za ty dva měsíce a kousek garantovat a fotografie a zpětné vazby tuto teorii jen potvrzují. Je k tomu ale potřeba nejen vedení a vysvětlení provedení cviků, což se snad mé maličkosti daří, ale hlavně aktivní práce maminek, a to zejména mimo kurz. Jeden salát týdně obalený fast foody nikomu zhubnout nepomůže, to samé platí i o cvičení. Já ukazuji co, jak a proč a jsem plně k dispozici během i mimo kurz, ale je na každé svěřenkyni, co s informacemi a cviky udělá.

Když se vše aplikuje a denně cvičí, může se dosáhnout i výsledků, jako měla na ukončených kurzech třeba klientka Tereza 🙂

„…K Vám jsem se dostala díky doporučení Ivy Fiškandlové.

Hledala jsem odborníka, který mi pomůže s diastázou, pánevním dnem a častou bolestí zad a poradí mi, jak a co můžu cvičit.
Protože ostatní mi buď nedokázali poradit nebo moje problémy ignorovali.
Vše jste nám srozumitelně vysvětlil a podal. Super bylo opakování na začátku další lekce a opravování v průběhu cvičení.  A také nazorná ukázka na modelu nebo s ručníky 🙂
Snažím se cvičit každý den aspoň 20min. Ale realita je tak 5x v týdnu 🙂
Jako první se mi zlepšilo pánevní dno a inkontinence.
Pak se začala stahovat diastáza – na začátku kurzu byla široká na pěst, od bránice až po pupek. Na konci kurzu je široká na prst.
Další zlepšení přišlo s držením těla – kontroluji si pozici pánve a rovnám páteř – během dne, při stoji, při chůzi, při řízení auta.
Naprostou závislost mám na cvičení zad s ježkem – rovná mi ramena a uvolňuje páteř a hrudník :)….“